3.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Bastisje në Rahovec, shoqërohet në polici i dyshuari për vrasjen e Pistës

ElvisPista14Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se Policia e Kosovës ka kryer sot bastisje në Rahovec që lidhen me vrasjen e kandidatët për deputet të PDK-së, Elvis Pista.
Këto burime thonë se pas bastisjes është shoqëruar në polici Mentor Dërguti që njihet edhe si Mentor Veliu.
“Ky person me pas është liruar dhe i është lënë thirrja që të paraqitet nesër në Policinë e Kosovës në Prishtinë”, ka thënë një burim i sigurt brenda Policisë së Kosovës.
Bastisja është kryer në orën 10 të mëngjesit nga njësia për reagim të shpejt në bashkëpunim me njësitë e Stacionit Policor të Prizrenit.
Elvis Pista u vra më 15 qershor rreth orës 00:45 min në oborrin e restorantit “Haja Petrol” në rrugën transite. Mbrëmjen tragjike, Elvis Pista po festonte ditëlindjen e gruas së tij.
Deri me tash nuk ka pasur të arrestuar për vrasjen e Pistës. /Indeksonline/

Më Shumë

Hovenier: Vazhdojmë të avokojmë për zbatimin e gjitha zotimeve të dialogut

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, pas diskutimeve në Ambasadë për çështjen e Asociacionit, ka përsëritur thirrjen që të gjitha zbatohet të gjitha marrëveshjet...

Aksident mes tri veturave në Kijevë të Malishevës, lëndohet një person

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e së premtes rreth orës 10:16 mes tri veturave në Kijevë të Malishevës. Lajmin për Front Online e...

Lajmet e Fundit