-3.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Krasniqi- Eqrem Kryeziut: Më je dhimbsur deri sot

Milazim KrasniqiIsh- anëtari i LDK-së, Milazim Krasniqi, e ka komentuar dorëheqjen e Eqrem Kryeziut nga të gjitha funksionet e LDK-së.

“Më ka çuditur vonesa e saj, meqë e njoh moti Eqën. Kam pas kontribuar shumë në kuvendin e parë themelues të degës së LDK-së në Prizren që ai të zgjidhej kryetar”, ka shkruar Krasniqi në Facebook.

Madje, Krasniqi në këtë shënim në Facebook ka treguar edhe për “burrërinë” që ka, duke treguar se e ka përkrahur Eqën edhe në kohë krizash brenda asaj dege.

“Por, kur u largova nga LDK-ja në vitin 2000, qeshë zhgënjyer shumë me Eqën. Ai po ekzaltohej nga erozioni moral e politik që po e pushtonte partinë. Më qe dhimbsur që u bë mburojë e atij erozioni. Më është dhimbsur deri sot. Mirëserdhe, Eqë”, ka shkruar në fund Krasniqi.

Më Shumë

Mot i ftohtë dhe me fjolla bore sot në Kosovë

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Nuk përjashtohen rigat dhe fjollat e borës. Sipas...

Juventus kërkon ndërprerjen e kontratës me Pogba

E ardhmja e Paul Pogba te Juventus është në dyshime serioze me klubin që po shqyrton mundësinë e shitjes, apo edhe të ndërprerjes së...

Lajmet e Fundit