17.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

BD-ja përkrahet fuqishëm në Poslisht

zafa nposlishtKandidati i Bashkimit Demokratik, Zafir Berisha është takuar me banorët e fshatit Poslisht. Ai ka kërkuar nga banorët e këtij fshati që të jenë unik në këto zgjedhje.

“Shpresa e vetëm për qytetarët e Komunës sonë është numri 74 dhe Bashkimi Demokratik me kandidatët e sajë më të mirë për Kuvendin e Prizrenit”, tha Berisha.

Ai tha se është nevojë urgjente dhe prioritet për demokracinë në Kosovë që të dalim në zgjedhje, dhe në mënyrë demokratike t’i japim fund garniturës politike, e cila po e dëmton rënd imazhin e Prizrenit dhe Kosovës si dhe perspektivën evropiane.

Banorët e fshatit Poslisht por edhe të fshatrave tjerë të Vrrinit janë shprehur të zhgënyer me investimeve jo cilësore që po bën pushteti aktual.

“Ne garantojmë se me ardhjen e Bashkimit Demokratik institucionet Komunale do të vihen në shërbim të qytetarëve dhe paraja publike nuk do të keqpërdoret siç është keqpërdorur deri me tani dhe të gjithë ata që kanë keqpërdorur me paranë publike do të përgjigjen para organeve të drejtësisë”, tha Berisha/PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Që nga sot, mot më i ftohtë

Javë më e ftohtë, kohë pas kohe me reshje lokale shiu. Nga dita e martë do të mbajë mot më i ftohtë, me vranësira e...

Punime në rrjet nga KEDS, në këto zona do ketë ndërprerje të rrymës në Prizren

Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet: 24.09.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit 1. TS 35/10 kV Pirana do të ndërprehet:     Dalja 10 kV Komuna Mamushe (kodi:...

Lajmet e Fundit