16.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Bëhen të ditura terminet për ndeshjet e dyta të gjysmëfinaleve të playoffit

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka publikuar sot në faqen zyrtare të saj terminet e ndeshjeve të dyta të serive gjysmëfinale të playoffit.

Peja, që humbi ndeshjen e parë të serisë gjysmëfinale të playoffit ndaj Yllit në shtëpi, do të udhëtojë në “13 qershori” të Suharekës më 24 prill, ndërsa ndeshja nis në ora 19:00. Ylli ka epërsinë 1-0 në seri dhe ekipi që arrin tre fitore së pari siguron finalen e playoffit.

Gjysmëfinalja tjetër, ku Trepçafitoi ndaj Prishtinës duelin e parë dhe ka epërsinë 1-0 në seri luhet në “Pallatin e Rinisë dhe të Sportev” me fillim prej orës 19:00 më 25 prill.

Më Shumë

Filloi dezinsektimi i zonave endemike në Malishevë

Në kuadër të zbatimit të strategjisë nacionale për parandalimin dhe luftimin e Etheve Hemorragjike Krime Kongo (EHKK), sot, Komuna e Malishevës, ka filluar me...

Rahovec: U raportua se posedon armë, i dyshuari e pranon fajin para policëve

Një person në Rahovec, të premten ka pranuar para policëve se posedon një armë të llojit AK-74, një karikator dhe 29 fishekë. Ai kështu veproi,...

Lajmet e Fundit