17.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Prezantohet studimi i fizibilitetit për ndërtimin e teleferikut në Kalanë e Prizrenit

Në përputhje me Memorandumin e Mirëkuptimit, të nënshkruar mes Komunës së Prizrenit, Ministrisë së Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës si dhe PPSE-Swisscontact, sot, në hapësirat e MMPHI-së, Kryetari Shaqir Totaj, së bashku me drejtorin e DTZHE-së, Ramadan Tarashaj, zëvendësministrin e MMPHI-së, Hysen Durmishi dhe përfaqësuesit e QRTK-së, morën pjesë në prezantimin e studimit të fizibilitetit teknik për realizimin e projektit të teleferikut për në Kalanë e Prizrenit nga ekspertët e kompanisë franceze EPODE.

“Prezantimi i sotëm hapë rrugë tashmë për hartimin e projektit të detajuar, me qëllim fillimin e implementimit të këtij projekti të madh e të rëndësishëm për Prizrenin”, thuhet në njoftimin e komunës./PrizrenPress.com

Marketing

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Policia e Prizrenit shpall në kërkim personat në foto

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren-Sektori i Hetimeve i Stacionit Policor në Prizren, bazuar në ligj  për publikimin e fotos me shënime tjera të...

Prokuroria në Prizren: 14 aktakuza ndaj 19 personave për vepra penale

Prokuroria Themelore në Prizren ka vepruar me intensitet gjatë 24 orëve të fundit, duke ngritur 14 aktakuza kundër 19 personave për vepra penale të...

Lajmet e Fundit