11.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Mars, 2023

Berbatov: Cavani duhet t’i bashkohet Barçës 27 mins më parë

Edinson Cavani duhet t’i bashkohet Barcelonës pasi Cristiano Ronaldo ia mori “vëmendjen” te Manchester United, pretendon Dimitar Berbatov, ish-lojtari i Unitedit.

Berbatov tha për Betfair që Cavani duhet të largohet drejt Barcelonës, nëse ka ofertë nga klubi katalanas, transmeton Klankosova.tv.

“Edhe pse kishte një sezon të mirë herën e fundit, Cavani nuk ka luajtur mjaftueshëm. Kur dikush si Ronaldo vjen në klub, ai merr të gjithë vëmendjen, ai luan çdo lojë dhe në botën e futbollit kjo ndodh”.

Nëse ka një rast për t’u larguar Cavani nga klubi, dhe nëse ka një ofertë nga Barcelona, atëherë ai do të duhet të mendojë që të gjejë një klubë ku mund të luajë më shumë, dhe nëse do të mund të luajë në Laliga, atëherë un do ta mbështesë dhe do t’i them ‘shko dhe luaj’, me duket si një ide e mirë, dhe nuk je më 24 vjeç”, u shpreh Berbatov.

Më Shumë

Sam Asghari thotë se dëshiron të realizojë një film me gruan e tij Britney Spears

Sam Asghari dëshiron të luajë në një roman apo një film aksion me gruan e tij Britney Spears, të cilën ai e vlerësoi si...

KPK-ja themeloi panelin hetimor ndaj një prokuroreje në Prizren

Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK), i udhëhequr nga Kryesuesi Jetish Maloku, ka mbajtur takimin e 228-të me radhë, sipas rendit të paraparë të ditës. Që...

Lajmet e Fundit