13.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Berisha deklarohet kundër ‘darkës së Qeverisë’ te Pacolli

Deputeti i Nismës, Zafir Berisha i ftuar në ‘Ditë Mbas Dite’ në Rrokum TV ka thënë se temat e mëdhaja duhet të diskutohen në Kuvend e Qeveri e jo nëpër darka.

“Temat që dolën pas darkës janë të rendit të dytë, karshi temave që ka Kosova”, është shprehur BerishaBerisha ka mohuar se lideri i Nismës Social-Demokrate, Fatmir Limaj ka ndryshuar qëndrim lidhur me demarkacionin.

Ai ka shtuar se qëndrimi i tij ndaj Gjykatës Speciale vazhdon me qenë i njëjtë.“Veteranët kanë rënë në grackën e Hashim Thaçit kur menduar se munden ta shfuqizojnë Specialen”, ka thënë Berisha.

Mbi 100 të vdekur nga zjarri në një dasëm në Irak

Një zjarr në një dasëm në Irakun verior la të vdekur të paktën 100 njerëz dhe lëndoi 150 të tjerë, thanë autoritetet të mërkurën. Zjarri...

“Persona të armatosur u futën në manastir”, Dioqeza e Prizrenit del me njoftim

Dioqeza Rashkë-Prizren ka lëshuar një reagim lidhur me vrasjen e pjesëtarit të Policisë së Kosovës dhe plagosjen e dy të tjerëve. Ata kanë kanë...

Fitorja e Kosovës

Lajmet e Fundit