13.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

Beson në shpëtimin e Degës së LDK-së në Prizren

Haziz HodajNënkryetari i Degës së LDK-së në Prizren, Haziz Hodaj, beson se zgjedhjet në këtë degë do të zhvillohen në mënyrë demokratike. Ai thotë se LDK-ja në Prizren, pas zgjedhjeve të brendshme do të dalë e bashkuar dhe shumë unike.

“Shpresoj dhe besoj se do të kemi një proces fer dhe demokratike në zgjedhjen e kryetarit dhe strukturës së Degës së LDK-së në Prizren”, thotë Hodaj për “PrizrenPress”.

Eqrem Kryeziu muajin e kaluar ka dhënë dorëheqje nga pozita e kryetarit të Degës së LDK-së në Prizren. Dorëheqja e tij, ka ardhur pas humbjes që ka pësuar në zgjedhjet nacionale të 8 qershorit.

Kryesia e LDK-së në Prishtinë, ditë më parë ka marrë vendim që të mbahen zgjedhjet parakohshme në Degën e Prizrenit. Jo zyrtarisht janë lakuar disa emra si kandidatë potencial për t’u bërë kryetar i LDK-së në Prizren.

Nënkryetari Haziz Hodaj, ndërkaq shpreson se nga këto zgjedhje,LDK-ja në Prizren do të dalë me struktura unike dhe e bashkuar./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Takimi i fundit me Hanën

Enver Sulaj Hana kishte fshehun fytyrën e përtrime Fresku i vonuem i stinës së gurit Më binte në krye si zjarrmi -si kangë fillimi -si lot zhgënjimi. Pastaj kaluen shumë...

Selmanaj uron kryetarin e ri të Këshillit të Bashkësisë Islame në Prizren

Kryetari i LDK-së në Prizren, Driton Selmanaj, ka uruar Valon ef. Ibrahimi për emërimin në postin e kryetarit të Këshillit të Bashkësisë Islame në...

Lajmet e Fundit