19.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Bie nga skelet një person në Rahovec

Rasti ka ndodhur më 3 qershor të këtij viti, ku sipas mjekut, viktima gjendet jashtë rrezikut për jetë.

Me vendim të prokurorit, rasti ka shkuar në procedurë të rregullt, i iniciuar si “asgjësim, dëmtim ose heqja e pajisjeve mbrojtëse dhe rrezikim i sigurisë në vendin e punës”.

“Viktima mashkull kosovar ka kërkuar ndihmë mjekësore, pasi që në vendin e tij të punës kishte rënë nga skelet. Sipas mjekut, viktima është jashtë rrezikut për jetë. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Më Shumë

Sot moti me diell, vranësira e rrebeshe lokale shiu

Sot në Kosovë moti pritet të jetë me intervale kohore me diell dhe vranësira lokale. Gjatë ditës ose pasdite parashihen zhvillime të vranësirave të cilat...

‘Ma ndjeu zemra’ – serbi ia vrau dy djemtë binjakë, përlotet lokja nga Prizreni

Nëna Mihrije Daçaj, djemtë binjakë të së cilës u vranë në Prizren gjatë luftës, tregoi në emisionin Kosova Today në Klan Kosova se zemra e saj...

Lajmet e Fundit