25.8 C
Prizren
E hënë, 20 Maj, 2024

Miratohet Projektligji për çmimin e produkteve medicinale

Në Komisionin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale ka kaluar Projektligji për çmimin e produkteve medicinale.

Mbledhja e paraparë të nisë në orën 10:00 dështoi, pasi deputetët e partisë në pushtet nuk ishin të pranishëm, por të njëjtit u mblodhën pas më shumë se gjysmë ore për ta kaluar këtë projektligj.

E këtë herë nga opozita në mbledhje mori pjesë vetëm deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu.

Ai tha për RTK-në se asnjë nga kërkesat e opozitës nuk janë marrë parasysh nga deputetët e mazhorancës.

Me këtë rast, ai, u shpreh se me kalimin e projektligjit do të dëmtohen prodhuesit vendor.

Por ndryshe u shprehën anëtarët e Komisionit nga mazhoranca, të cilët thanë se me kalimin e këtij projektligji do t’i jepet fund abuzimit me çmimet për barna.

Më Shumë

Ligji i ri i trafikut: Për një muaj policia shqiptoi mbi 36 mijë gjoba

Policia ka bërë të ditur pwr dënimet që janë dhënë më së shpeshti për shkelësit e rregullave në trafik. 27 mijë e tre gjoba janë...

Ministria e Shëndetësisë miraton listën zyrtare të çmimit të barnave

Ministria e Shëndetësisë ka miratuar listën zyrtare të çmimeve të produkteve medicinale pas propozimit të komisionit përkatës. Ky vendim ka hyrë në fuqi më 15.05.2024,...

Lajmet e Fundit