13.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Bislimi: Rreth 670 mijë euro janë derdhur në llogarinë e donacioneve

Ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, ka bërë të ditur se sa para janë derdhur në llogarinë e donacioneve të Qeverisë.

“Deri në këtë moment, në llogari janë derdhur 679,874 Euro. Donacione nga jashtë janë 640,858 Euro; prej të cilave një donatorë i vetëm nga Shqipëria ka dhuruar 150.000 Euro”.

“Po ashtu janë 700 donacione nga Kosova në vlerë prej 39.015 Euro”.

“Edhe një herë, shumë faleminderit secilit prej jush për mbështetjen që po i jepni përpjekjeve të qeverisë për tu përballur me pandeminë COVID 19”, ka shkruar Bislimi në rrjetin social Facebook.

Më Shumë

Qeveria del me sqarim: Nga 100 euro janë ndarë vetëm për rastet e ankesave dhe gabimeve, jo për të gjithë

Qeveria e Kosovës ka dalë me sqarim lidhur me një vendim të Qeverisë së Kosovës lidhur me ndarjen e mjeteve buxhetore në kuadër të...

E ardhmja e opozitës në Shqipëri, Preç Zogaj: Mënyra e vetme si mund të bashkohet sërish PD

Analisti Preç Zogaj ishte i ftuar në Euronews Albania ku komentoi rezultatin e zgjedhjeve lokale dhe situatën në Partinë Demokratike. Për sa i përket...

Mona Liza

Lajmet e Fundit