14.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Brad Pitt i plotëson dëshirën mjekut amerikan

Ai është një nga mjekët infeksionist me më shumë reputacion në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, madje media e rendit në krahun e djathtë të Presidentit Donald Trump si këshilltarin parësor në këtë situatë pandemie globale jo vetëm në Amerikë, por edhe në të gjithë botën.

Anthony Fauci shfaqet në çdo dalje publike nga Shtëpia e Bardhë për të qartësuar opinionin publik për gjendjen e koronavirusit, situatën aktuale dhe luftën që po bëhet me “armikun” e padukshëm.

Në një intervistë  të fundit për një televizion amerikan, mjeku u shpreh se nëse një ditë dikush do ta imitionte do donte që ai të ishte Brad Pitt.

Aktori nuk ka vonuar, por ja ka plotësuar menjëherë dëshirën mjekut infeksionist duke u shfaqur në një video interesante që tashmë po bën xhiron e mediave në të gjithë botën.

Më Shumë

Grenelli në Tiranë, takon Ramën: Duhet ta lirojmë sa më shpejtë Thaçin nga burgu

sh i dërguari i Posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Richard Grenell, po qëndron në Tiranë ku ka zhvilluar sot një takim me kryeministrin...

Kanye West paditet nga “Gap” me afro dy milionë euro

“Gap” po kërkon mbi dy milionë dollarë (1.8 milionë euro) nga Kanye West në mënyrë që të mbulojë kostot që mund të pësojnë në...

Lajmet e Fundit