35.8 C
Prizren
E hënë, 15 Korrik, 2024

Britney Spears më në fund zbulon pse i rruajti flokët në vitin 2007

Pas 16 vitesh, këngëtarja e bujshme, Britney Spears më në fund ka zbuluar pse i preu flokët në mënyrë famëkeqe para se të futej nën konservator.

“Unë kam qenë aq shumë e parë duke u rritur. Më kishin parë lart e poshtë, njerëzit më tregonin se çfarë mendonin për trupin tim, që kur isha adoleshente. Rruajtja e kokës dhe aktrimi ishin mënyrat e mia për të shtyrë prapa”, shkruan ylli i popit në librin, “The Woman in Me”, sipas një fragmenti të publikuar nga People Tuesday, transmeton AlbanianPost.

Megjithatë, Britney, 41 vjeç, vëren se sapo babai i saj, Jamie Spears, mori kontrollin e çështjeve të saj personale, mjekësore dhe financiare në vitin 2008, ajo nuk kishte më fjalë në jetën e saj të përditshme.

“Më bënë të kuptoja se ato ditë tani kishin mbaruar”, ndan ajo.

“Më duhej të rritja flokët dhe të kthehesha në formë. Më duhej të shkoja në shtrat herët dhe të merrja çfarëdo medikamenti që më thanë të merrja”, shtoi ajo.

Në mes të një sërë periudhash në rehabilitim, fituesja e “Grammy-t” hyri në studion e prerjes së flokëve në Kaliforni, në një natë në vitin 2007 dhe kërkoi që t’i rruante flokët e saj, aso kohe brune.

Pronarja e sallonit të bukurisë, Esther Tognozzi, refuzoi, kështu që Britney mori gjërat në duart e saj duke kapur një gërshërë dhe duke e kryer procedurën e prerjes vetë, ndërsa paparacët nxirrnin foto nga dritaret.

Vetëm disa ditë më vonë, këngëtarja e “Toxic” u fotografua duke sulmuar makinën e një fotografi me një çadër.

Incidentet e njëpasnjëshme, të cilat ndodhën ndërsa ajo po kalonte një betejë divorci dhe kujdestarie me Kevin Federline, e bënë menjëherë Britney-n një personazh në tabloid.

Por, vitin e ardhshëm, pasi ajo u shtrua në spital në dy ndalime psikiatrike të pavullnetshme, Jamie shkoi në gjykatë dhe e bëri veten kujdestar ligjor të vajzës së tij.

“Konservatori më personalitetin tim, më bëri fëmijë”, shkruan Britney në librin e saj, i cili del në dyqane më 24 tetor.

“Unë u bëra më shumë një entitet sesa një person në skenë. Gjithmonë e kisha ndjerë muzikën në kockat dhe gjakun tim; ata ma vodhën atë”, shton ajo tutje.

Ylli i “Crossroads” thotë se ajo “nuk e meritonte” atë që i bëri familja e saj.

“Gruaja në mua u shty për një kohë të gjatë”, shkruan ajo.

“Ata donin që unë të isha i egër në skenë dhe të isha robot pjesën tjetër të kohës”, shton ajo.

Pasi Britney dëshmoi kundër kujdestarisë së saj “abuzive” në gjykatë të hapur në vitin 2021, një gjykatës i Los Anxhelosit pezulloi Jamie, tani 71 vjeç, përpara se ta ndërpresë marrëveshjen krejtësisht.Albanian Post

Më Shumë

Të dhënat e regjistrimit të popullsisë: Rajoni i Prizrenit në vitin 2024 ka 50 mijë banorë më pak se në vitin 2011

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), të premten, ka publikuar rezultatet preliminare të regjistrimit të popullsisë, ekonomive familjare dhe banesave për vitin 2024, përfshirë...

Hyn në fuqi vendimi për ndalimin e qarkullimit të automjeteve me peshë mbi 7.5 tonë

Nga sot ka hyrë në fuqi vendimi për ndalimin e qarkullimit në autoudhë, rrugë nacionale dhe rajonale për të gjitha automjetet e transportit të...

Lajmet e Fundit