25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Bruksel, nis raundi i radhës për Asociacionin dhe Doganat

Edita TahiriNë Bruksel kanë filluar takimet e radhës të grupeve punuese për funksionalizimin e Asociacionit të Komunave dhe zbatimin e marrëveshjes për doganat.

Delegacioni i Republikës së Kosovës udhëhiqet nga zëvendëskryeministrja Edita Tahiri dhe në të marrin pjesë:

Besnik Osmani, Sekretar i Ministrinë e Administrimit të Pushtetit Lokal, Visar Xani, këshilltar politik i Zëvendëskryeministres, Edita Tahiri, Ruzhdi Halili, Drejtor i Zyrës për Planifikim Strategjik në Zyrën e Kryeministrit, Agron Maxhuni, Drejtor i Departamentit Ligjor dhe Monitorimit të Komunave në MAPL, Labinot Hoxha nga Ambasada e Kosovës në Bruksel.

Për zbatimin e marrëveshjes për Doganat: Lulzim Rafuna, Drejtor i Doganve, Gazmir Raci, këshilltar politik i Zëvendës Kryeministres, Edita Tahiri, Bekim Mehmetaj nga Doganat e Kosovës, Fisnik Rexhepi, këshilltar i ministrit të Punëve të Brendshme, si dhe Menderes Ibra, këshilltar politik i ministrit të Financave./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Projekti i bashkëfinancuar i mbjelljes së boronicës në Prizren: 2.4 hektarë të mbjella me sukses

Projekti i bashkëfinancuar nga Drejtoria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural për mbjelljen e boronicës po vazhdon me sukses në territorin e Komunës së Prizrenit....

Hera e parë që do të luajnë në garat evropiane, Malisheva nis përgatitjet për sezonin e ri

Malisheva ka përfunduar një sezon historik atë 2023/24 ku e përfundoi në pozitën e katërt në tabelë. Kjo pozitë i mjaftoi malishevasve që të kapin...

Lajmet e Fundit