28.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Buxheti i komunës së Rahovecit për vitin 2023 i dorëzohet Kuvendit

Pas konsultimeve me qytetarë, biznese, shoqërinë civile, fermerë, gjithashtu, pas dëgjimeve publike buxhetore e vlerësimeve nga profesionistë të të gjitha fushave, sot, sipas afatit ligjor, përmes drejtorit për Financa dhe Buxhet, Afrim Limani, i është dorëzuar kryesuesit të Kuvendit të Komunës së Rahovecit, Defrim Kafexhiu, dokumenti i propozim-buxhetit 2023-2025, që në seancën e radhës të miratohet nga anëtarët e Kuvendit.

“Në buxhetin për vitin 2023 janë përfshirë edhe një numër i konsiderueshëm i projekteve të rëndësishme për Komunën e Rahovecit, kërkesa dhe propozime të bëra nga qytetarët gjatë dëgjimeve buxhetore që janë mbajtur në qytet dhe në të gjitha fshatrat”, ka njoftuar kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi.

 

Më Shumë

Sot varroset 26-vjeçari që u ther për vdekje në Prizren

Sot do të varroset 26-vjeçari, Auron Thaqi, i cili u therr me thikë mbrëmjen e 6 korrikut, derisa vdiq në QKUK të nesërmen. Në njoftimin...

Dita e finales: Spanja dhe Anglia në kërkim të trofeut

Kombëtarja e Spanjës dhe ajo e Anglisë do të takohen sot (14 korrik) në ‘Olympiastadion’ të Berlinit në kërkim të trofeut. Dy ekipet kombëtare do...

Lajmet e Fundit