16.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Përkujtohet 24 vjetori i Epopesë së Vrrinit

Komuna e Prizrenit, në bashkëpunimet me organizatat e dala nga lufta, kanë përkujtuar sot 24 vjetorin e Epopesë së Vrrinit

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, tha se nderimi i dëshmorëve është një vlerë.

“Nderimi i dëshmorëve të lirisë është vlerë dhe përkujtim i rrugës së gjatë e të vështirë të ndërtimit të Kosovës”, tha Totaj.

Në betejën e lavdishme të Vrrinit, nga 1 deri më 5 Shtator 1998, në përballje me okupatorin, ranë në altarin e lirisë 28 pjesëtarë të UÇK-së./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Gjimnazi i Malishevës voton për vazhdimin e grevës

Çështja e grevës në arsim nuk dihet nëse do të përfundoj gjatë kësaj jave, siç ka kërkuar SBASHK-u i cili thënë se do të diskutojë me...

Hajnat në Prizren ‘avullojnë’ mbi 11 mijë euro para cash e ari në një shtëpi

Një fenomen mjaft shqetësues për qytetarët e Kosovës janë bërë vjedhjet e shpeshta nëpër shtëpi, që po shkaktojnë ankth e pasiguri, sidomos kur shtëpitë...

Lajmet e Fundit