3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Buzhala tallet me koleget deputete: Po ju mungon vetëm defi

Grate deputete shqiptareDeputeti i PDK-së Berat Buzhala, politikani më aktiv në rrjetin social Facebook, nuk ka mundur të përmbahet pa komentuar kur ka parë një foto të postuar nga dikush prej deputeteve të Kuvendit të Kosovës, ku ato kishin vizituar Kuvendin e Shqipërisë, për të shënuar së bashku me koleget e tyre festën e 8 Marsit.

Si zakonisht, edhe kësaj here ai ka përdorur cinizmin, duke u tallur me to. Deputeti Buzhala, indirekt kolegeve të tij, u ka thënë se vetëm defi është duke u munguar, transmeton reporteri.

“Urime oj kolege, te gjithave truq qysh jeni. Shoqeria i ka syte ne ju. Takime sikur keto jane garance dhe siguri per te gjithe shqiptaret. Kishte me qene mire qe sa ma shpesh me u tubu, e kohe pas kohe – pse jo – edhe me u defry me ndonje instrument muzikor, per te cilen gje une jam i bindur qe ca prej jush dini edhe ta manovroni me shkathtesi. Une jam krenar per avancimin e femres shqiptare deri ne keto nivele. Ndonese i brengosur pse ne kete grup nuk jane perfshire edhe femra te institucioneve tjera….”, ka shkruar Buzhala në Facebook.

Më Shumë

Moti sot: Me reshje shiu e bore

Mbi Kosovë të marten do të jetë mot kryesisht i vranët.   Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se do të ketë reshje shiu dhe bore. Sipas IHMK-së,...

Një muaj paraburgim ndaj dy të dyshuarve për përfshirje në grabitjen në Suharekë

Gjykata Themelore e Prizrenit ka vendosur për një muaj në paraburgim ndaj dy të dyshuarve për dhënien e ndihmës gjatë kryerjes së veprës penale...

Lajmet e Fundit