10.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

Callum Hudson-Odoi mes Milan dhe Fulham

Callum Hudson-Odoi dëshiron të largohet nga Chelsea këtë verë në kërkim të minutave të rregullta në ekipin e parë.

Anësori ka një vit të mbetur në marrëveshjen e tij në “Stamford Bridge”, por po kërkon një klub të ri përpara sezonit të ardhshëm.

Reprezentuesi anglez kaloi sezonin e kaluar në huazim te Bayer Leverkusen, por është rikthyer te Chelsea, ku do të fillojë parasezonin.

22-vjeçari ka qenë te Chelsea që nga mosha tetë vjeç, por ai tani është i vendosur të largohet nga klubi i tij i fëmijërisë. Chelsea është i hapur për të dëgjuar ofertat për të diplomuarin e tyre në akademi gjatë afatit kalimtar.

Fulham dhe Milan janë ndër klubet që besohet se janë të interesuar për Hudsom-Odoi.

Tahiri: Borrell dhe Lajçak duhet të japin dorëheqje

Ish-koordinatorja e Kosovës për dialog me Serbinë, Edita Tahiri ka thënë se Borrell dhe Lajçak duhet të japin dorëheqje pas sulmit në Banjskë të...

79 vjet nga vdekja e Petro Poga, një nga figurat e rëndësishme të Rilindjes Kombëtare Shqiptare

Përkujtojmë sot më 27 shtator 1944 ndarjen nga jeta të patriotit e burrit të shtetit Petro Poga, një nga figurat e Rilindjes Kombëtare Shqiptare...

Lajmet e Fundit