14.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Cikloni ‘shkul’ edhe drunjtë në Shkup! (Foto/Video)

Shkup-stuhi e fuqishme

Ashtu edhe siç u paralajmërua, gjatë ditës së sotme Maqedoninë e goditi cikloni ‘Branko’.

Në Shkup pati erë dhe shi të fuqishëm, gjë që paralizoi lëvizjen e lirë të qytetarëve, njofton Almakos.

Stuhia në disa raste ka shkulur edhe drunjtë, me ç’rast u shkaktua panik të qytetarët.

 

Shkup-stuhie fuqishme1Shkup-stuhi e fuqishme2

Më Shumë

Anulohet gjykimi për vrasjen me thikë tek “Tranziti i ri” në Prizren

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të hënën, është anuluar seanca gjyqësore ndaj të akuzuarve për vrasjen e M.K., Orhan Ademaj dhe Albert Ademaj, për...

98 vjet nga vrasja e Bajram Currit

Sot mbushen 98 vjet vrasja e heroit të popullit, Bajram Curri, nga ushtria e Ahmet Zogut. Bajram Curri ishte udhëheqës popullor, ushtarak, senator i...

Lajmet e Fundit