1.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

Çka kanë rezervuar yjet për ju sot? Horoskopi i së hënës

Dashi
Shanset për t’u shëruar nga një sëmundje fizike janë të larta. Madje së shpejti do të keni mundësi të përfshiheni edhe në aktivitete të ndryshme fizike. Nuk përjashtohet mundësia që personat e kësaj shenje që merren me biznes, të fitojnë një shumë të konsiderueshme parash.

 

Demi
Përpiquni të shmangni ushqimet më shumë kalori. Bëni shumë kujdes në punë, teksa nuk përjashtohet mundësia e një gjobe. Anëtarët e familjes ka gjasa të mos plotësojnë pritshmëritë tuaja.

Binjakët
Ka gjasa të fitoni mjaftueshëm para nëse bëni investime afatgjata. Një mik mund t’ju kërkojë ndihmë për të zgjidhur problemet personale. Do të mendoni të bëni diçka ndryshe në kohën tuaj të lirë. Do të kaloni një mbrëmje të mrekullueshme me partnerin/partneren tuaj.

Gaforrja
Miqtë do t’ju prezantojnë me një person shumë special, i cili/e cila do të ndikojë shumë në mendimet tuaja. Sa i përket aspektit personal, mund të ketë një zhvillim tepër të rëndësishëm sot. Përshtatuni me teknikat e reja për të pasur sa më shumë efikasitet në punë.

Luani
Nuk do keni asnjë rezultat nëse ankoheni dhe mërziteni për kushtet tuaja të jetesës. Bëni kujdes me paratë, pasi mund të përballeni me probleme në ditët në vijim. Ekziston mundësia që partneri/partnerja juaj të zhvillojnë një bisedë mjaft romantike gjatë ditës së sotme.

Virgjëresha
Ka gjasa që dikush të lëndohet nga sjellja juaj e paparashikueshme. Këtë të mërkurë do të ndjeni pafund mungesën e partnerit/partneres suaj. Nuk përjashtohet mundësia e përfshirjes në një projekt të ri, i cili do të ketë edhe shumë shpenzime.

Peshorja
Përpiquni të shmangni udhëtimet e gjata, pasi nuk do të jeni në gjendjen e duhur për t’i përballuar ato. Disa miq do të jenë shumë mbështetës ndaj ideve tuaja, por bëni kujdes me fjalët! Do të ndiheni shumë të lumtur nga një gjest i partnerit/partneres suaj sot.

Akrepi
Përpiquni të zgjidhni problemet në çift, duke kuptuar këndvështrimet e njëri-tjetrit. Shmangni të ngrënët e tepërt. Ekziston mundësia që sot të përfundoni çdo gjë në kohë. Partneri/partnerja juaj do të tregohen romantik sot.

Shigjetari
Mund të përballeni me kritika për shkak të tendencës suaj për të kritikuar të tjerët. Mos e humbisni humorin, pasi kështu do ta keni më të lehtë për ta përballuar këtë situatë. Ekziston mundësia t’ju bëhet një ofertë e re pune. Sot ka gjasa të mendoni për kohët e vjetra me partnerin/partneren tuaj.

Bricjapi
Një udhëtim me miqtë apo familjarët tuaj do t’ju relaksojë pafund. Madje, ky udhëtim mund të sjellë shumë fat për beqarët e kësaj shenje. Do të keni përfitime nga disa ndryshime në punë.

Ujori
Përpiquni të dilni herët nga zyra, këtë të mërkurë dhe të bëni gjëra që vërtet dëshironi. Mund t’ju prezantohen disa skema financiare, por tregohuni shumë të kujdesshëm nëse do të merrni një vendim. Partneri/partnerja juaj do të bëjnë diçka shumë speciale për ju sot.

Peshqit
Do të keni shumë dëshirë të udhëtoni dhe të shpenzoni para për aktivitete të ndryshme, por ka gjasa të pendoheni së shpejti. Jeta në çift do të shkojë për më së miri. Sa i përket anës profesionale, nuk do të mund t’i përmbaheni axhendës për shkak të një detyre urgjente.

Më Shumë

Basketbollisti i Bashkimit rikthehet në sallë, gjendja e tij është stabile (foto)

Basketbollisti i Bashkimit të Prizrenit, Terrance Ferguson është në gjendje të mirë, raporton Gazeta Enigma. Gjatë ndeshjes Bashkimi – Goldean Eagle Ylli basketbollitit të Bashkimit...

580 vjet nga Besëlidhja e Lezhës

Besëlidhja e Lezhës, e njohur si Lidhja Shqiptare e Lezhës, Kuvendi i Lezhës, Liga e Princërve Shqiptarë, është Kuvendi i Princave Shqiptarë të vitit...

Lajmet e Fundit