30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Clooney planifikon dasmën në Venecia

GerogeClooney me te dashurenAktori hollivudian George Clooney dhe e fejuara e tij Amal Alamuddin, avokate për të drejtat e njeriut, po planifikojnë detajet e dasmës së tyre e cila do të zhvillohet në Venecia të Italisë, pikërisht ditën e një njëvjetorit të takimit të tyre.

Fillimisht planet e tyre për martesë ishin në Hollivud por ndryshuan mëndje pasi Italia ofron më shumë privatësi.

Më Shumë

Policia shqipton mbi 1 mijë e 500 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1506 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Falet namazi i Kurban Bajramit, ftesë për vepra të mira e solidaritet

Manifestimi qendror për territorin e Kosovës, kushtuar kësaj feste, u mbajtë në “Xhaminë e Madhe” në Prishtinë. Myslimanët në tërë botën, ashtu edhe në Kosovë,...

Lajmet e Fundit