22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Dafina: Jetoj vetëm për vajzën time

Dafina dautiKëngëtarja e njohur Dafina Dauti shpesh është komentuar në media për paraqitjet e saj skenike por edhe për jetën private.

E ndonëse fytyrë publike dhe çdo gjë rreth saj mund të jetë interesante për publik, këngëtarja nuk ka hezituar që t’u përgjigjet pyetjeve ndryshe për gazetën Tribuna, në mënyrë që fansat e saj t’i njoftojë edhe me gjësendet tjera që deri tani nuk ka pasur rast t’ia tregoj…

Tribuna: Si e kujtoni fëmijërinë tuaj me pak fjalë?
Dauti: Eh fëmijëria…është pjesë që e kujtoj me shumë, shumë emocione. Kam qenë fëmijë shumë i urtë dhe asnjëherë nuk i kam sjell prindërve probleme.

Tribuna: Cili është libri dhe filmi që iu kanë lënë më së shumti përshtypje?
Dauti: Libri që më ka lënë përshtypje së fundmi është ‘Hiri i Vullkanit’ autor i së cilës është Blendi Fevziu. Ndërsa sa i përket ndonjë filmi së fundi nuk ka ndonjë që më ka bërë shumë përshtypje.

Tribuna: Cili është gjësendi më i shtrenjtë në dollapin tuaj?
Dauti: Është një xhaketë që e kam ble 2000 euro. Kjo po më kujtohet për momentin.

Tribuna: Cila është e meta juaj më e madhe?
Dauti: Nervozohem shumë shpejt. Këtë e marr si të metë, sepse jam temperamente shumë.

Tribuna: Çfarë vëren fillimisht të një femër/mashkull?
Dauti: Fillimisht sjelljet e tij është ajo që më bën më së shumti përshtypje.

Tribuna: Cilëve tipa të njerëzve ju ikni?
Dauti: Tipave që janë veç hajt.

Tribuna: Hobi juaj i preferuar?
Dauti: Profesioni dhe hobi im është dhe do të mbetet muzika.

Tribuna: Çfarë mund të ju nervozojë në moment?
Dauti: Në moment nuk e di. Unë nervozohem shumë shpejt dhe për ndonjë gjë të vogël. Por e mira është që jam njeri i kthyeshëm dhe menjëherë qetësohem.

Tribuna: Kur keni kërkuar për herë të fundit ndihmë?
Dauti: Ndihmë, se di nuk po më kujtohet..

Tribuna: Cila është frika juaj më e madhe?
Dauti: Vec prej qenit frikohem. Tjetër frikë nuk kam.

Tribuna: Pa çfarë nuk dilni kurrë nga shtëpia?
Dauti: Pa çantën nuk dal nga shtëpia.

Tribuna: Çfarë i thoni më së shpeshti vetës kur shikoheni në pasqyrë?
Dauti: I falënderohem Zoti që më ka falë kështu si jam.

Tribuna: Kur për herë të fundit keni hipur në trafik urban?
Dauti: Ndoshta para 10 viteve.

Tribuna: Nëse i kishit fituar në lotari 1 milion euro ku i kishit shpenzuar më parë?
Dauti: Auuu hmm s’po di normal që kisha pasur qejf fillimisht t’i ndihmoj njerëzit që jetojnë në skamje dhe kanë më së shumti nevojë. Besoni që shpirti më dhemb kur i shoh se si jetojnë disa njerëz tek ne.

Tribuna: Destinacioni i juaj i ëndrrave?
Dauti: Është mendimi për vajzën time, për rritjen e saj dhe edukimin. Ajo është gjithçka për mua dhe mund të them me bindje të plot që vetëm për të mendoj e jetoj.

Tribuna: A bëni punë shtëpie?
Dauti: Bëj punë normal, edhe atë shumë shpesh.

Më Shumë

Mamusha do të bëhet me Qendër Kulturore Rinore me vlerë 1.7 milion euro

Ministria e Kulturës, Ministria e Zhvillimit Rajonal dhe Komuna e Mamushës kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi për projektin “Ndërtimi i Qendrës Kulturore Rinore në Mamushë”. Projekti...

95 vite më parë lindi revolucionari argjentinas Ernesto Che Guevara

Sot 95 vite më parë ka lindur revolucionisti dhe autori argjentinas Ernesto (Che) Guevara,  një figurë mjaft e njohur e shekullit XX-të, shkruan KultPlus. Ernesto...

Lajmet e Fundit