18.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

Kandidatët e PDK-së për deputetë bëjnë fushatë edhe para fëmijëve

PDK-fushatAktiviteti zyrtar i Komunës së Prizrenit për shënimin e Ditës Ndërkombëtare të Fëmijëve të premten është përzier me agjendën e fushatës parazgjedhore të Partisë Demokratike të Kosovës, e cila edhe udhëheq qeverinë komunale, shkruan sot Koha Ditore.

Në kundërshtim me parimet themelore të përcaktuara në Ligjin për Zgjedhjet e Përgjithshme, burimet e institucioneve lokale janë vënë në shërbim të kandidatëve për deputetë të PDK-së.
Madje ftesa për këtë ceremoni është dërguar si nga komuna e Prizrenit ashtu edhe nga Dega e PDK-së.

Në ftesën e dërguar nga Zyra e Protokollit të Komunës së Prizrenit thuhet se manifestimi kushtuar 1 Qershorit – Ditës Ndërkombëtare të Fëmijëve, mbahet nën patronazhin e kryetarit të Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja, që organizohet nga Njësia për të Drejtat e Njeriut

Më Shumë

Digjet një veturë në autostradën Prishtinë-Prizren

Një veturë është djegur sot në orët e hershme të mëngjesit në autostradën Prishtinë-Prizren. Vetura është djegur rreth orës 02:40. Telegrafi ka kontaktuar me Policinë e...

Ndërron jetë Metë Shatri, ish-zyrtar i Drejtorisë së Arsimit në Prizren

Ka ndërruar jetë Metë Shatri, ish-zyrtari i Drejtorisë së Arsimit në Prizren dhe anëtar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK). Lajmi i hidhur është...

Bregu i shpëtimit

Lajmet e Fundit