27.8 C
Prizren
E premte, 19 Korrik, 2024

Deklaratë shpresëdhënëse e kryeministrit, Serie A drejt rikthimit

Giuseppe Conte, kryeministri i Italisë, i ka hapur një derë futbollit dhe sporteve të tjera, teksa ka folur për “Fatto Quotidiano”. Nëse është programuar një takim i rëndësishëm dhe mbetet të shihet se çfarë do të ndodhë.

“Do të mbledhim botën e sportit dhe të futbollit, së bashku me Ministrin e Sportit, Vincenzo Spadafora, në mënyrë që të ndërmarrim veprime. Do mbajmë shënim kërkesat nga FIGC (Federata Italiane e Futbollit) dhe federatat e tjera, për të pasur parasysh një pamje të përbashkët për rikthimin e aktiviteteve sportive.

Ende nuk jam marrë me futbollin, por ne do të dëgjojmë dhe do të gjejmë gjuhën e përbashkët. Ministri i Sportit, Spadafora, ka bërë një punë të shkëlqyer, por është e drejtë që të lejohen të gjithë aktorët e futbollit dhe të sportit të përballen me qeverinë në nivelet më të larta.

Natyrisht duke mbajtur parasysh rekomandimet e Komitetit Shkencor Teknik”, është shprehur Conte. Gjatë kësaj periudhe ka pasur shumë polemika, teksa kanë qenë disa klube që kanë replikuar me Ministrin Spadofora, i cili madje dje u kritikua edhe nga ish-kryeministri, Matteo Renzi.

Më Shumë

Arrestohen tre të dyshuar në Prizren për kanosje dhe përdorim të armës

Stacioni Policor Prizren Veri ka pranuar një informatë se në lagjen Arbana në Prizren ka ndodhur një rast kanosjeje me armë. Sipas informacioneve të policisë,...

Temperaturat deri në 38 gradë sot në Kosovë

Për sot parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe jashtëzakonisht i nxehtë. Kujdes! Rreziku i dehidrimit dhe goditjës së nxehtësisë nëse qëndroni jashtë...

Lajmet e Fundit