31.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Depresioni e shtynë t’i prej venat, 26 vjeçari nga Prizreni tenton t’i jap fund jetës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje në një familje në Prizren, ku djali 26-vjeçar, ka tentuar t’i jap fund jetës së tij, raporton Gazeta Sinjali.

Ngjarja ka ndodhur në orët e mbrëmjes, kur i riu tentoi t’i prej venat me një mjet të mprehtë, si pasojë e gjendjes së rëndë emocionale. Burimet brenda Emergjencës në Prizren bënë të ditur për Sinjalin se viktima u dërgua në këtë qendër nga familjarët e tij dhe fatmirësisht është jashtë rrezikut për jetë.

Pasi Policia është njoftuar nga Spitali Rajonal lidhur me rastin, ka shkuar në vendin e ngjarjes, ku ka marrë deklaratën e babait të 26-vjeçarit.

Dyshimet e para janë se i riu tentoi të bëjë vetëvrasje për shkak të depresionit, por që nuk dihet pse ka ardhur deri në këtë gjendje.

Me urdhër të Prokurorit të Shtetit kanë nisur hetimet për zbardhjen e rrethanave të ngjarje dhe është iniciuar rasti si ‘Vetëvrasje në tentativë’.

Më Shumë

4 pacientë me koronavirus po trajtohen në spitalin e Prizrenit

Klinika e Gjinekologjisë nuk ka pacientë të infektuar me Covid-19, ndërkaq 38 pacientë janë duke u trajtuar me Covid-19, në kuadër të Shërbimit Spitalor...

24 vjet e 10 muaj burgim për Sylejman Ahmetin që vrau shokun për 20 euro borxh

Sylejman Ahmeti është shpallur fajtor për vrasjen e Shaip Krasniqit. Trupi gjykues në Gjykatën Themelore në Prizren, ka shpallur të hënën aktgjykimin dhe ka dënuar...

Lajmet e Fundit