8.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Deputeti Gashi “këshillon” Kadri Veselin

ArbenGashi-LDKDeputeti i Lidhjes Demokratike të Kosvoës, Arben Gashi i është drejtuar kryetarit të Kuvendit, Kadri Veselit t’i bëjë disa ndryshime brenda objektit të Parlamentit.

“Muralet e Kuvendit që janë të mbuluara. Për fotografinë e Rugovës të trajtohet me kujdes.

Si dhe me gjuhën parlamentare që po përdoret, shumë nga ministra dhe deputetët përdorin termin “Kosvoa Metohi” dhe është anti-kushtetues dhe kërkoj nga ju ti’a ndërpresin fjalën”, ka thënë ai gjatë seancës së sotme të Kuvendit, transmeton Zëri.info.

Më Shumë

Dogana e Kosovës konfiskon produkte higjienike të falsifikuara (foto)

Dogana e Kosovës ka njoftuar se kanë arritur të konfiskojnë produkte higjienike të falsifikuara. Sipas njoftimit të doganës, të gjitha produktet janë ndaluar gjatë ekzaminimit...

Ballkani mposht Gjilanin, ‘kërcënon’ Dritën

Ballkani e ka mposhtur Gjilanin, me rezultat 2-0, sot në Suharekë, në kryederbin e javës së nëntë në elitën e futbollit të Kosovës.   Në një...

Lajmet e Fundit