17.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Dështon projekti për matje të cilësisë së ajrit në Prizren

Cilësia e ajrit në Komunën e Prizrenit nuk matet nga autoritetet lokale, pasi që Ekzekutivi komunal ka dështuar në realizimin e projektit për blerjen e pajisjeve të domosdoshme për këtë.

Zyrtarët komunalë kanë pranuar dështimin në realizimin e këtij projekti, duke e arsyetuar me mungesë të mjeteve të mjaftueshme financiare, shkruan sot Koha Ditore.

Drejtori i Administratës së Prizrenit, Ilir Baldedaj, ka theksuar se projekti për blerjen dhe instalimin e pajisjeve për matjen e cilësisë së ajrit nuk është realizuar për shkaqe buxhetore…

Më Shumë

Latifi takon ministren Hajdari, flasin për investimet në Parkun Industrial në Opterushë

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, është takuar me ministren e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, me të cilën ka biseduar për...

Pse iu bashkuan Masonerisë, presidentët amerikanë

Disa cituan Zotin, të tjerë folën për bamirësi, të mira për njerëzimin. 14 presidentë amerikanë kanë qenë Masonë, një shoqëri që rreket të forcojë...

Lajmet e Fundit