3.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Diell dhe reshje shiu, moti për pesë ditë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë kësaj jave do të ketë mot me diell dhe reshje shiu, raporton Express

Në njoftimin e IHK-së bëhet e ditur se temperaturat minimale parashihet të lëvizin ndërmjet -2 deri në 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës ndërmjet 9-15 gradë Celsius.

“Vendi ynë do të vazhdoj të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur atmosferike. Kjo situatë meteorologjike do të mundësoj mot relativisht të ngrohtë Të mërkurën pos rrezeve të diellit ka mundësi që vende-vende të ketë riga  shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-15 gradë Celsius. Do të fryje erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i jugut dhe juglindjes e lehtë deri mesatare?, ka bërë të ditur IHK./GazetaExpress/

Më Shumë

Mel C zbulon se kurrë nuk do të performonte në ‘Katar 2022’ as për një marrëveshje milionëshe si ajo e David Beckhamit

Mel C ka zbuluar se ajo do të refuzonte një ofertë për të performuar në vendin mikpritës të Kampionatit Botëror, Katar. Këngëtarja 48 vjeçe, tha...

Fjalimet historike të Ismail Qemalit

Nga Sheradin Berisha Kuvendi i Vlorës ishte një nga ngjarjet më të rëndësishme për shqiptarët, në fillim të dhjetëvjeçarit të dytë të shekullit XX-të. Kuvendi...

Lajmet e Fundit