3.8 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Leonora Jakupi publikon këngën “Komandant” (Vidoe)

“Komandant” është titulli i njërës nga dy këngët e paralajmëruara të Leonora Jakupit, të cilat janë realizuar në nder të festës së Pavarësisë së Kosovës dhe Epopesë së UÇK-së.

Në kanalin e këngëtares në YouTube tashmë është lansuar kjo këngë, e cila është shoqëruar me një klip të xhiruar kryesisht në studio.

“Ata që bënë shumë për ne. Ata që rrezikuan gjithçka për ne. Ata që janë më meritorë për lirinë që po e gëzojmë sot”.

‘Komandant’ kënga ime premierë, pas të cilës pason premiera tjetër ‘Liria ka Emër’. UÇK jemi me ty”, ka shkruar Leonora në njoftimin e saj.

Avni Qahili e ka bërë muzikën dhe e ka shkruar tekstin e këngës “Komandant”, ndërsa Ebrar Mazhar e ka bërë orkestrimin, miksimin dhe masterizimin. Për anën vizuale është kujdesur MaxProduction.

Më Shumë

Kapet në flagrancë duke vjedhur një veturë, arrestohet i dyshuari në Prizren

Një person është arrestuar në Prizren, pasi që i njëjti është zënë në flagrancë duke vjedhur një veturë. Sipas raportit 24-orësh të Policisë së Kosovë,...

110 vjet shtet shqiptar

Në Vlorë, si sot para 110 vjetëve, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën Pavarësinë e shtetit shqiptar. Qeveria e Ismail Qemalit nuk pati jetë të...

Flamuri dhe qeni

Lajmet e Fundit