6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Disa fshatra të Hasit nesër do të mbesin pa rrymë

KEDS njofton konsumatorët se do të ketë ndërprerje të rrymës në disa zona të Prizrenit.

Ndërprerjet do të ndodhin për shkak të punimeve në rrjet.

Më datë 13.10.2020 për shkak të punimeve të domosdoshme për sigurinë e sistemit do të ketë ndërprjere të energjisë elektrike në këto zona:

Prizren:

Në NS 35/10 kV Pirana do të ndërprehet:

Dalja 10kV Hasi II (Kodi: 30034003) prej orës 09:00-12:00 dhe 13:00-16:00

Vendet: Lubizhda, Bregdrini, Lukia, Romaj, Kuzhnini, Dedaj, Kabashi dhe Rizam Holding.

Arsyeja: Pastrimi i trasesë nga vegjetacioni.

Më Shumë

Mjeku kujdestar në Prizren: Erion Kajtazin e sollën pa shenja jete

Futbollisti Erion Kajtazi është dërguar në urgjencën e Prizrenit pa shenja jete, ka thënë mjeku kujdestar Hekuran Veçgishi.    Ai ka folur për RTK-në pas rastit,...

Për mbrojtje nga ortekët, JICA pyllëzon Restelicën

Agjencia për Zhvillim Ndërkombëtar e Japonisë - JICA, po zhvillon një projekt pune për parandalimin e fatkeqësive dhe menaxhimin e emergjencave. Ky projekt ka...

Lajmet e Fundit