22.8 C
Prizren
E enjte, 9 Shtator, 2021

Ditë e trishtueshme

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka ka ngushëlluar familjet e viktimave që humbën dje jetën.

Postimi plotë

Dje ka qenë një ditë e trishtë për të gjithë, për shkak të lajmeve tronditëse që kemi marrë!
Me pikëllim të thellë morëm lajmin se është ndarë nga jeta i riu nga Prizreni, Eron Shala. Shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta për familjen Shala, në këto momente të vështira bashkëndjej me dhimbjen e tyre për këtë humbje tragjike!

“Loyola–Gymnasium” në Prizren shpall konkurs për një mësimdhënës/ mësimdhënëse të matematikës

Jemi tronditur edhe nga zjarri i mbrëmshëm që përfshiu qendrën për COVID-19 në Tetovë, ku ka shumë viktima e të plagosur. Me këtë rast, shpreh ngushëllimet e mia për familjarët dhe të afërmit e viktimave, si dhe kryetares së Komunës së Tetovës, Teuta Arifi, ndërkaq uroj shërim sa më të shpejtë për të plagosurit.

Lajm të trishtë kishim dje edhe nga Peja, ku si pasojë e ngjarjes së rëndë që ndodhi mbetën të vrarë kandidati për kryetar të komunës së Pejës dhe ish kandidati për kryetar të Deçanit nga radhët e PDK-së, por edhe nga Gjakova ku ndërruan jetë dy fëmijë si pasojë e zjarrit që përfshiu shtëpinë e tyre.

Ngushëllime për të gjithë të familjarët dhe të afërmit e atyre që humbën jetën!

Më Shumë

Mbi 4 mijë gjoba në 24 orët e fundit për mosrespektim të masave antiCOVID

Policia po vazhdon shqiptimin e gjobave për qytetarët që nuk po e respektojnë ligjin antiCOVID. Në 24 orët e fundit janë shqiptuar 4 mijë e...

Ronaldo do qëndrojë 5 ditë në karantinë, në dyshim debutimi me Manchester United

Rikthimi i Cristiano Ronaldos te Manchester United pas 12 vitesh ka rikthyer edhe entuziazmin te tifozët e “Djajve të Kuq”, të cilët po presin...

Quni dëgjon hallet e banorëve të Kabashit

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, në kuadër të parafushatës ka vizituar fshatin Kabash të Hasit. Ai ka dëgjuar nga afër hallet...

Anton Quni nderon heroin Salajdin Berisha

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, ka bërë sot homazhe para shtatores së heroit, Salajdin Berisha. “Homazh nderimi, respekti e përulje pranë...

Zyrtare: Andi Zeqiri nuk do të luajë për Kosovën

Kosova edhe zyrtarisht e ka humbur sulmuesin Andi Zeqiri. Zeqiri i ka hequr të gjitha dyshimet pasi që mbrëmë ka debutuar me Zvicrën kundër Italisë,...

Çfarë fshihet pas shtatzënisë së reperit Lil Nas?

Reperi amerikan, Lil Nas bëri të ditur se është në pritje të një fëmije dhe i ka vendosur emrin “Montero”, e gjithë kjo u...

58-vjeçari me diabet vdes në QKMF-në e Malishevës, policia nis hetimet

Policia ka nisur hetimet për një vdekje që ka ndodhur dje në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Malishevë, raporton Gazeta Sinjali. Bëhet fjalë për...

Muharremaj: Policia e Kosovës është krenaria jonë

ë 22 vjetorin e themelimit të Policës së Kosovës, kryetari i komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka vizituar stacionin e policisë në komunën ku...

Vdes fëmiu dyvjeçar i infektuar me COVID-19

Një fëmijë dyvjeçar i infektuar me Covid-19, ka humbur jetën pasditen e kësaj të marte, derisa po trajtohej në Klinikën e Pediatrisë në QKUK. Klankosova.tv,...

Bëhen të ditur numrat e subjekteve politike për zgjedhjet lokale

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka tërhequr shortin për renditjen e subjekteve politike në fletëvotimin e zgjedhjeve lokale, të 17 tetorit. 119 – Nisma Socialdemokrate 121...

Të këtyre moshave janë 24 viktimat nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit 24 persona kanë vdekur si pasojë e infektimit me COVID-19. Kurse gjatë kësaj...

21 të vdekur dhe mbi 1 mijë raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 1278 raste të reja. Gjithashtu, gjatë kësaj periudhe kohore, për shkak të...

Samedin Krrabaj zgjedhet u.d. i rektorit në Universitetin “Ukshin Hoti” në Prizren

Prof. Asoc. Dr. Samedin Krrabaj, është zgjedhur u. d. Rektor në Universitetin “Ukshin Hoti” në Prizren. Vendimi është marr me votim unanim të anëtarëve prezent...

Ngjarja e planifikuar për sot në Prizren

Komuna e Prizrenit, në bashkëpunim me Organizatën e Bjeshkatarëve të Sharrit dhe Parlamentin Studentor të Universitetit të Prizrenit, organizojnë marshin Shtigjet e Lirisë “Agim...

Në spitalin e Prizrenit po trajtohen 161 pacientë me Covid-19

ShSKUK ka bërë të ditur se 1207 pacientë po marrin trajtim nga COVID-19, në klinikat COVID në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, njofton Gazeta...

Dy të mitur ndalohen për kalim ilegal të kufirit

Dy të mitur janë ndaluar në Kosovë për kalim ilegal të kufirit gjatë 24 orëve të fundit. Në fshatin Krushevc të Dragashit të hënën është...

Lajmet e Fundit