23.8 C
Prizren
E martë, 9 Gusht, 2022

Djali në Prizren e rrah dhe ia vendos nënës thikën në fyt, i kërkon para për të blerë drogë

Një rast i rëndë është raportuar dje rreth orës 11:00 në Prizren, ku një 27 vjeçar ka rrahur nënën e tij.

Rasti ka ndodhur pas një mosmarrëveshje që 52 vjeçarja kishte me djalin e saj, i cili vazhdimisht i kishte shkaktuar telashe nënës së tij.

I riu dyshohet se e ka sulmuar e më pas ia ka vendosur thikën në fyt, duke i kërkuar para për të blerë substanca narkotike.

27-vjeçari, i cili siç mëson Sinjali shumicën e mosmarrëveshjeve me familjarët i kishte shkaku i problemeve financiare, e ka kërcënuar me jetë nënën e tij.
Me t’u denoncuar rasti, njësitet policore janë vënë në lëvizje, me ç’rast sot kanë arritur që ta arrestojnë të dyshuarin, i cili më pas është intervistuar dhe është përballur me pretendimet e nënës së tij për dhunën dhe kërcënimet.
Me urdhër të prokurorit të Shtetit, i njëjti është dërguar në ndalim policor në kohëzgjatje prej 48 orësh për shkak të dyshimit se ka kryer veprat penale ‘Dhunë në familje’ dhe ‘Lëndim i lehtë trupor’./GazetaSinjali/

Më Shumë

Tottenham “mbyll” nënshkrimin me mbrojtësin e Udinese-s

Tottenham ka arritur akordin për transferimin e një tjetër lojtari. Bëhet fjalë për Destiny Udogie të Udinese-s. Megjithatë, ylli 19-vjeçar do të rikthehet përsëri në...

Kamberi viziton ambasadën e ShBA-së në Beograd, ia tregon Hill-it kërkesat e shqiptarëve

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi është takuar të martën me ambasadorin amerikan në Serbi, Christopher R. Hill, për të diskutuar për...

Moti sot dhe nesër

Lajmet e Fundit