22.8 C
Prizren
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

Benfica konfirmon se është arritur marrëveshje me Liverpool-in për transferimin e Nunez

Java ka nisur me disa lajme të mëdha – Benfica ka njoftuar se është arritur një marrëveshje me Liverpool-in për sulmuesin uruguaian, Darëin Nunez për një tarifë fillestare prej 75 milionë euro.

Liverpool ka rënë dakord të thyente rekordin e tyre të transferimit për të nënshkruar me sulmuesin 22-vjeçar në një marrëveshje që mund të vlejë deri në 100 milionë euro, nëse plotësohen 25 milionë euro shtesë.

Në një deklaratë të Benfica-s thuhet: “Marrëveshja parashikon pagesën e një shpërblimi të ndryshueshëm, kështu që shuma globale e shitjes mund të arrijë shumën prej 100 milionë euro.

“Marrëveshja e lartpërmendur varet nga nënshkrimi i kontratës së punës sportive të lojtarit me Liverpool FC”.

Liverpool ka shuar konkurrencën nga Manchester United dhe Arsenal për të nënshkruar me Nunez, i cili transferohet në Anfield me një kontratë pesëvjeçare.

Transferimi mund të ketë ndikim në të ardhmen e Sadio Mane, i cili ka tërhequr interes nga Bayern Munich, me Liverpool që refuzoi dy oferta nga kampionët e Bundesligës për sulmuesin.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Ky është i arrestuari për sulmin seksual ndaj 12 vjeçares në Prizren

Policia në Prizren ka arrestuar të dyshuarin për sulm seksual ndaj 12 vjeç ares. I dyshuari i përfshirë në këtë rast është F. Berati, shtetas...

Edhe një fazë e shpërndarjes së pajisjeve bujqësore nga komuna e Rahovecit

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Larufi, ka bërë me dije se së bashku me zyrtarët e Drejtorisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural...

Lajmet e Fundit