0.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Djemtë kosovarë kërkojnë nuse me letra

90024Konkurrenca për të gjetur bashkëshorten e duhur në jetë është e “ashpër” mes djemve që jetojnë në Kosovë dhe ata që pritet të vijnë nga emigracioni për të kaluar pushimet.

Ndaj djemtë e Kosovës kanë vendosur ti “nisin kërkimet” para se emigrantët të hyjnë në lojë. Me pankarta në duar ata shkruajnë se duan nuse. Dhe jo thjesht nuse që të mbajnë shtëpinë dhe të bëjnë bukë e gjellë, por nuse me dokumente.

Më Shumë

Policia kërkon ndihmë për kapjen e këtyre tri grave, morën telefonin e huaj në një qendër tregtare në Prizren

Sektori i Hetimeve të Stacionit policor Prizren njofton se është duke zhvilluar hetime lidhur me veprën penale Vjedhje, që ka ndodhur me datë 29.12.2022 në...

Qeveria ndan 50 euro shtesë për punëtorët e sektorit publik për muajin janar

Qeveria e Kosovës ka ndarë nga 50 euro shtesë për të gjithë punëtorët e sektorit publik. Ministri i Financave, Hekuran Murati, në mbledhjen e qeverisë...

Lajmet e Fundit