19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

DokuFest në Vjenë

Më 23 Nëntor në Vjenë u shfaqën filmat e metrazhit të shkurtër nga Festivali DokuFest.

Kjo u bë në kuadër të Javëve të Kulturës Shqiptare në Austri, ndërsa filmat e përzgjedhur nga kuratori i festivalit Samir Karahoda ishin:

1.Stacioni – Leart Rama, 11 min

  1. The Remigrant – Astrit Alihajdaraj, 20 min
  2. Import – Ena Sendijarevic, 17 min
  3. Sans le Kosovo – Dea Gjinovci, 21 min
  4. Meeting – Durim Kryeziu, 25 min.

Të gjithë këto filma janë shfaqur në versionin origjinal, të shoqëruara edhe me titra në gjuhën angleze.

Pas shfaqjes së tyre, Samir Karahoda dhe regjisori Astrit Alihajdaraj realizuan një bashkëbisedim me publikun dhe në fund të gjithë të pranishmëve iu servua ushqim dhe pije tradicionale

Më Shumë

SBASHK pyet grevistët: A fillojmë mësimin nga 3 tetori deri në janar?

Me një letër të hapur, Këshilli Grevist i SBASHK-ut, u është drejtuar të gjithë mësimdhënësve të Kosovës. Në këtë letër, ky Këshill deklaron se...

Të famshmit zemërthyer pas vdekjes së yllit të “Gangsta’s Paradise”

Coolio ka vdekur në moshën 59-vjeçare. Reperi, emri i vërtetë i të cilit është Artis Leon Ivey Jr., vdiq të mërkurën, më 28 shtator,...

Vranët dhe me shi

Lajmet e Fundit