14.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Dortmundi interesohet për Ikonen

Borussia Dortmundi është duke e shqyrtuar mundësinë që të bëjë ofertë për sulmuesin e Lilles, Jonathan Ikone, shkruan “The Times”. Ikone 22-vjeçar po shihet si pasardhës i Jadon Sanchos te Dortmundi.

Klubi francez Lille kërkon 45 milionë euro për Ikonen.

Manchester Unitedi është duke u interesuar për transferimin e Sanchos dhe në rast se realizohet ky transferim, atëherë Dortmundi do ta blejë Ikonen.

Ikone këtë edicion në 36 ndeshje në të gjitha garat i ka realizuar katër gola dhe i ka asistuar shtatë tjerë.

Më Shumë

Edona Kryeziu kërkon që AMF-ja në fshatin Xërxë të shndërrohet në QMF

Kuvendi Komunal i Rahovecit ka mbajtur sot seancë, në të cilën është debatuar për tema të ndryshme. Edona Kryeziu, asambliste e LDK-së në Rahovec, në...

Moti sot: I vranët dhe me shi, temperaturat deri në 25 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se edhe sot pritet të ketë reshje shiu e shkarkime rrufesh. Sipas IHMK-së, në shumë zona të...

Mona Liza

Lajmet e Fundit