18.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Drejtori i sapozgjedhur i shkollës në Poslisht, bllokohet nga arsimtarët

Nxenesit6-16Drejtori i sapozgjedhur i Shkollës Fillore ”Arsim Maliqaj” në fshatin Poslisht, Jetmir Osmanajt nuk është lejuar të hyjë në vendin e tij të punës.Ai është shpallur i pa dëshirueshëm nga arsimtarët e kësaj shkolle.

Burimet e “PrizrenPress”-it bëjnë të ditur se arsimtarët e shkollës së këtij fshati, kanë dalë në oburr për të penguar drejtorin e sapozgjedhur që të hyjë në shkollë.

“Ai nuk është i dëshirueshëm për arsimtarët e shkollës, prandaj edhe nuk e njohim për drejtor”, ka thënë një arsimtar me kusht anonimiteti.

Drejtoria e Arsimit në Prizren, javën e kaluar ka emëruar drejtorët e rinj. Ata dje janë pritur edhe nga kryetari Ramadan Muja. Drejtorët e sapozgjedhur janë qortuar nga Ramadan Muja që gjatë ushtrimit të detyrës të tregohen të dëshueshm.

Burimet e “PrizrenPress”-it bëjnë të ditur se arsimtarët e kanë bërë peticion kundër drejtorit të ri Osmanajt. Ata këtë peticion do të dërgojnë edhe tek kryetari i Prizrenit,Ramadan Muja.:

“Arsimtarët kanë bërë peticion kundër këtij drejtori politik”,tregon burimi i “PrizrenPress”-it.
Konkursi për zgjedhjen e drejtorëve të shkollave është kritikuar edhe nga partitë politike. Sipas tyre, ky konkurs është përciellë me shkelje ligjore./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Moti sot, herë vranësira me shi e herë diell

Në Kosovë sot pritet të mbajë mot herë i vranët e herë me diell. “Moti vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës parashihen...

Oficeri gjerman për ngjarjen në Prizren: Ishte një person i vdekur, disa të marrë peng, e konsideroja situatën si akt penal

Oficeri i Ushtrisë Federale të Gjermanisë, Dietrich Klaus-Jensch tha se në kohën kur kishte shkuar që të kryente bastisjen në ish-godinën e MUP-it në...

Lajmet e Fundit