9.8 C
Prizren
E enjte, 18 Prill, 2024

Drita e mposht Ballkanin në ndeshjen miqësore

Drita e ka fituar ndeshjen miqësore kundër Ballkanit.

Ekipi nga Gjilani fitoi ndaj suharekasve me rezultat minimal 1:0.

Golin e vetëm e realizoi Besnik Krasniqi, nga penalltia.

Dyja skuadra po i bëjnë përgatitjet për arenën ndërkombëtare.

Ballkani do të përballet me Zalgirisin e Lituanisë në raundin e parë kualifikues në Champions League.

Ndërsa, Drita do të përballet me skuadrën nga Finlanda, Inter Turku, në raundin e parë kualifikues në Konference League.

 

Më Shumë

Moti sot: Me rrebeshe shiu dhe shkarkime rrufesh

Të enjten mbi Kosovë parashihet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale të shkurta me diell.   Sipas Meteo Kosova, gjatë orëve të para...

Këta dy shokë krijuan lëkurën nga kaktusi dhe i shpëtuan jetën 1 miliardë kafshëve

Adrian dhe Marte, dy sipërmarrës me origjinë nga Meksika, kanë zhvilluar një 'lëkurë' vegane të quajtur "Desserto" nga Kaktusi. Ky material eco-friendly ngjan shumë me...

Lajmet e Fundit