9.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Duda Balje flet për kryeministrat: Avdullah Hoti ishte më i butë, Albin Kurti më strikt

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje, është pyetur për një koment që ka për kryeministrat e Kosovës.

Përgjigja e saj nuk ka munguar për ish-kryeministrin Ramush Haradinaj, kryeministrin aktual Albin Kurtin derisa Avdullah Hotin e prezanton si kryeministër ”të butë, të kuptueshëm”.

“Albini është shumë më strikt”, thotë ajo për emisionin “Oxygen”.

“Avdullah Hoti ka qenë shumë i butë dhe i kuptueshëm”, shtoi ajo.

Më Shumë

110 vite më parë nisi punën qeveria shqiptare!

Në vitin 1912, pikërisht më 4 dhjetor, Qeveria e parë shqiptare filloi punën nën kryesinë e Ismail Qemalit. Qeveria do të qëndronte në Vlorë deri...

Hapet aplikimi për shtesa për fëmijët e lindur më 2009

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar të premten se është hapur aplikimi edhe për fëmijët e lindur nga 1 janari i vitit...

Lajmet e Fundit