5.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Duda Balje i referohet Kosovës si ‘Kosovë e Metohi’ në televizionin boshnjak, kështu arsyetohet

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje, i është referuar Republikës së Kosovës si “Kosovë e Metohi”, në një intervistë që ka dhënë për një televizion boshnjak.

Pasi kjo pjesë e intervistës është shkëputur nga mediat, Balje ka kërkuar falje dhe ka thënë se ka qenë lapsus, duke u arsyetuar se emisioni ka qenë shumë vonë.

“Është lapsus, emisioni ka qenë shumë vonë, kam fol 40 minuta, ndoshta kam thënë, kërkoj falje, pa qellim ka qenë, emisioni ka qenë 40 minuta, 100 here kam thënë Kosova, por vetëm një herë e kam bërë atë lapsus”, ka thënë Balje për “Reporteri.net”.

.

Më Shumë

“Mbaroi, kam arritur gjithçka” – Messi flet për herë të parë pas triumfit në Kupën e Botës

Lionel Messi i ka bërë të gjitha. Përveç Kupës së Ligës dhe Kupës së Francës, Lionel Messi ka fituar çdo garë në të cilën...

Kritikuan Putinin dhe luftën në Ukrainë, arrestohet çifti në një restorant në Rusi – i raportoi një kamarier që dëgjoi bisedën e tyre

Është publikuar videoja e arrestimit të një çifti rus, pasi që folën kundër luftës në Ukrainë dhe presidentit rus Vladimir Putin derisa kishin shkuar...

Lajmet e Fundit