3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Dy të vdekur në një aksident në ‘Rrugën e Kombit’, të përfshirë edhe disa kosovarë

Një aksident tragjik në komunikacion është regjistruar këtë të mërkurë në “Rrugën e Kombit”.

Siç raporton ABC News në Shqipëri, mësohet se rreth orës 17:45, në tunelin e Kalimashit, janë përfshirë në një aksident rrugor automjetet tip “Benz” me drejtues shtetasin A. B., banues në Tropojë, automjeti tip “Ford”, ku udhëtonin shtetasit S. O., N. O., dhe I. L., banues në Kosovë, si dhe autoboti me drejtues shtetasin Sh. S., banues në Kosovë.

Nga aksidenti kanë humbur jetën dy shtetas, ndërsa 3 shtetasit e tjerët po marrin mjekim dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Sipas mediumit shqiptar, grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

 

Më Shumë

I dashuri i Dafina Zeqirit për herë të parë flet për dasmë

Viti i ardhshëm do të nisë me dasma! Këngëtarja Dafina Zeqiri e do të kurorëzojë dashurinë me partnerin e saj Kreshnik Gjergjin.Megjithatë, përpos lajmit të...

Përmes këngës, Luizi konfirmon shtatzëninë e Kiarës – zbulon gjininë dhe momente tjera të ëmbla

Luiz Ejlli ka publikuar këngën e tij të fundit, të titulluar “Frymë”. Këngën siç duket ia ka kushtuar vajzës së tij, që ende nuk ka...

Lajmet e Fundit