35.8 C
Prizren
E hënë, 15 Korrik, 2024

Gjykata e Prizrenit tregohet efikase në zgjidhjen e lëndëve

Gjykata Themelore në Prizren ka treguar 99 për qind efikasitet  në zgjidhjen e lëndëve, në periudhën janar-shtator të këtij viti.

“Edhe platforma e të dhënave të hapura tregon se në krahasim me lëndët e reja të pranuar në punë dhe lëndët e zgjidhura, Gjykata e Prizrenit ka treguar një efikasitet prej 86.26 për qind”, njofton Gjykata e Prizrenit.

Sipas këtij njoftimi, gjyqtari Sami Gashi ka zgjidhur më së shumti lëndë në Divizionin Civil. /PrizrenPress.com/

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Më Shumë

Gjergj Basta, gjenerali shqiptar që tronditi Evropën në mesjetë

Gjergj Basta, është një nga figurat më të njohura të praktikës ushtarake evropiane të fillimit të Rilindjes, nga ku kishte mbetur një emër i...

Kaplohet nga zjarri një parcelë në Rahovec (FOTO)

Një parcelë në vendin e quajtur Hamoc të Rahovecit është përfshirë mbrëmë nga zjarri. Në fotot e siguruara nga “Rahoveci n’Fokus”, shihen flakët afër vreshtave...

Lajmet e Fundit