19.8 C
Prizren
E martë, 18 Qershor, 2024

Dyshohet për 5 të vdekur nga shpërthimi në “Kosova A”

KEK-u ne ObiliqNjë burim anonim i Koha.net ka thënë se nga shpërthimi i sotëm në KEK, në “Kosovën A”, kanë vdekur punëtorët me iniciale Sh. M. dhe L. Sh. , ndërsa, po sipas këtij burimi, dyshohet se në vendin e shpërthimit gjenden edhe tre trupa të tjerë të pajetë që ende nuk janë identifikuar.

Më herë ishte dyshuar për vetëm tre të vdekur e këtë numër e kishte konfirmuar edhe drejtori i Mjekësisë Ligjore Arsim Gërxhaliu.

Përfaqësues të Mjekësisë ligjore po tentojnë të hyjnë brenda, në vendin e fatkeqësisë ku dyshohet të ketë ende viktima, mirëpo hyrja është e pamundur për shkak të gazrave që pengojnë në hundë e në sy.

Më Shumë

Kurti: Vetëvendosja në vitin 2025 do t’i fitojë zgjedhjet lokale dhe qendrore, opozita “s’mund t’i shtyjë pafundësisht”

Kryeministri i Kosovës njëherësh kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, e ka mbajtur një fjalim para anëtarëve dhe simpatizantëve të kësaj partie në kuadër...

Tre të lënduar si pasojë e një aksidenti mes dy automjeteve në Banjë të Malishevës

Një aksident mes dy automjeteve ka ndodhur në Banjë të Malishevës, ku tre persona kanë pësuar lëndime. Të lënduarit janë dërguar për tretman mjekësor, ku...

Lajmet e Fundit