30.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

E rëndë në Itali, 17-vjeçarja gjendet e vdekur në karrocën e supermarketit

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Romën mbrëmjen e djeshme ku një vajzë e re është gjetur e vdekur në një karrocë supermarketi.

Trupi i pajetë i 17-vjeçares Maria Michelle Causo ndodhej shumë pranë një koshi mbeturinash në Primavalle, ndërkohë që policia ka arrestuar një bashkëmoshatar të saj me origjinë nga Sri Lanka për këtë krim të rëndë.

Një dëshmitar tregoi për hetuesit se kishte parë 17 vjeçarin teksa dilte nga një magazinë me karrocë, nga e cila pikonte gjak.

Kur oficerët e policisë mbërritën në vendngjarje, gjetën njolla gjaku që të çonin në derën e një ndërtese në rrugën Stefano Borgia, një lagje që ndodhet në periferi të kryeqytetit.

I riu ishte munduar ta hidhte trupin e viktimës në koshin e plehrave , por pa sukses. Policia ka marrë pamjet nga kamerat e zonës ndërkohë që priten dhe rezultatet e autopsisë për të zbardhur shkaqet e vdekjes.

Tags: Itali, vdekje

Vritet një person në Malishevë

Një person është vrarë në fshatin Banjë të Malishevës. Rastin  e ka konfirmuar Sheremet Elezaj, zëdhënës i policisë për rajonin e Gjakovës. Elezaj tha se i...

`Festari` i Therandës përkujton shkrimtarin Ragip Sylaj

Të martën në Therandë (ish-Suharekë), në kuadër të manifestimit kulturor “Festari” do të mbahet një orë akademike e letrare kushtuar veprës së shkrimtarit dhe...

Lajmet e Fundit