25.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

Edhe hajnat në krizë

Parat ne xhepNë varfërinë kosovare edhe hajnave poshtë u ka rënë pazari. Për të vjedhur dhjetë euro dy hajna, shqiptarë të Kosovës, kanë thyer derën e një lokali dhe kanë plaçkitur, as më shumë as më pak se 10 euro.

Aq më keq, përveç presë që s’e ka vlejtur as mundin ata janë kapur me “kërpesh” për dore. Policia ka njoftuar se ka arrestuar dy meshkujt të cilët kishin hapur me forcë derën e një lokali afarist në rrugën “Hasan Prishtina” në Mitrovicë dhe nga aty kishin vjedhur 10 euro.

Ata janë shoqëruar në stacionin e Policisë dhe tash do të përballen me drejtësinë. Njëri nga të ta, me vendim të prokurorit, është ndalur në mbajtje në lokalet policore ndërsa tjetri që kishte qenë i kërkuar me urdhëresë të Gjykatës, është dërguar menjëherë në vuajtje të dënimit. Krejt kjo sherri i 10 eurove.

Më Shumë

Murat Yakin për Shaqirin: Jeton për momente të tilla

Dinamika e Euro 2024 nuk lë shumë kohë për t`u menduar, pasi fokusi tani do të zhvendoset pothuajse menjëherë në ndeshjen tjetër, atë me...

Digjet një veturë në autostradën Prishtinë-Prizren

Një veturë është djegur sot në orët e hershme të mëngjesit në autostradën Prishtinë-Prizren. Vetura është djegur rreth orës 02:40. Telegrafi ka kontaktuar me Policinë e...

Lajmet e Fundit