9.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Ekspozitë e piktorëve nga Maqedonia e Veriut hapet nesër në Hamanin e Prizrenit

Piktorët Dibran, Adem Sulejmanoski dhe Driton Bocku do të ekspozojnë pikturat e tyre në Hamamin e Prizren.Qendra Rajonale e Trashëgimisë Kulturore në Prizren, përmes një njoftimin Facebook, ka bërë të ditur se ekspozita e piktorëve nga Maqedonia e Veriut hapet nesër në ora 11:00 në Hamamin e Gazi Mehmet Pashës në Prizren.

“Qendra Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren në bashkëpunim me Qendrën Kulturës në Dibër hap ekspozitën e piktorëve Adem Sulejmanoski dhe Driton Bocku.

Ekspozita do të hapet me 16.10.2020 (e premte) në ora 11:00 në Hamamin e Gazi Mehmet Pashës”, thuhet në njoftimin e QRTK të Prizrenit në Facebook.

Ekspozita do të qëndrojë e hapur deri më 22 tetor 2020.

Më Shumë

Katër aksidente në Prizren, pesë të lënduar

Katër aksidente të trafikut kanë ndodhur dje në Prizren. Pesë persona janë lënduar. Ata kanë marrë trajtim mjekësor dhe janë jashtë rrezikut për jetë, përcill “PrizrenPress”.   AKSIDENT...

Më 18 prill nis rigjykimi ndaj deputetes Vrenezi dhe të tjerëve, akuzohen për korrupsion në rastin “Abi Çarshia”

Më 18 prill të këtij viti, pritet të fillojë rigjykimi  ndaj deputetes Jetmire Vrenezi, ish- drejtorit të Inspektoratit Islam Thaqit, Egzonë Morina-Thaqi, Arian Taraku...

Lajmet e Fundit