19.1 C
Prizren
E martë, 25 Qershor, 2024

Enver Hoxhaj e shpallë fitoren në Prizren

e hNënkryetari i PDK-së dhe kandidati për deputet Enver Hoxhaj e ka shpallë fitoren e partisë së tij në Prizren, pasi këtë në Prishtinë e ka bërë Kadri Veseli.

Më poshtë mund të lexoni se çfarë ka shkruar Hoxhaj.

Fitoi PDK. Fitoi Prizreni. Fitoi Kosova. Në një konferencë të jashtëzakonshme në Prizren shpalla fitoren historike po në qytetin historik me një dallim të madh me partitë e tjera. Bashkë me fitoren e PDK-së në këtë qytet, shënuam fitore në Rahovec dhe Dragash ndërsa në Therandë ngjitemi nga partia e tretë në të dytën. Faleminderit të gjithë qytetarëve për besimin në Kryeministrin Thaci, Misionin e RI, PDK. Ju jam mirëonjës për mbështetjen Tuaj në këto zgjedhje! EHoxhaj

Më Shumë

Prizreni dhe Porto nënshkruajnë memorandum për bashkëpunim në turizëm, ekonomi, kulturë dhe sport

Kryetari Shaqir Totaj priti sot kryetarin e qytetit Porto të Portugalisë, Rui Moreira, së bashku me një delegacion të gjerë të biznesmenëve portugezë. Gjatë këtij...

59 aksidente trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

59 aksidente kanë ndodhur brenda 24 orëve të fundit në vendin tonë. Dy prej këtyre aksidenteve kanë qenë me fatalitet, 23 me të lënduar dhe...

Bregu i shpëtimit

Lajmet e Fundit