16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Ermal Meta fiton në Sanremo. Prekëse se kujt ia dedikon çmimin

Pasi rrezikoi të përjashtohej duke e akuzuar për plagjiaturë, Ermal Meta dhe Fabrizio Moro arritën të fitojnë çmimin e parë në Sanremo me këngën ‘Non mi avete fatto niente’.

Mes emocioneve të mëdha, këngëtari shqiptari nuk i fsheu kurrsesi emocionet e skenës së madhe, që tani do të përfaqësojë Italinë në Eurovizion që do të mbahet në Portugali.

“Është një emocion i papëshkrueshëm. Çmimin iu kushtoj shtëpisë time diskografike, që ka besuar te unë atëherë kur askush tjetër nuk besonte”- tha Meta, shkruan ‘Ansa’. Ndërkohë këngëtari italiane Farbizio Moro tha se këngën ia dedikonte djalit të tij, që e ndiqte nga salla.

Kënga e Ermal Metës dhe Fabrizio Moro ‘Non mi avete fatto niente’ është kënga më e shkarkuar në iTunes dhe kënga më e dëgjuar në Spotify dhe platformat e tjera, ndërsa hashtagu ’#IostconMetaMoro’ është më i klikuari në Twitter këtë javë. Aplikacioni Shazam identifikon Ermal Metën dhe Fabrizio Moro si artistët më të kërkuar të javës dhe agjencitë e basteve kishin vënë kuotat më të ulëta për dy këngëtarët.

Vdes 55-vjeçari në Suharekë pas rrokullisjes me traktor

Një rast i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Budakovë të Suharekës. Është rrokullisur një traktor me të cilin po barte dru...

Putini: I hapur për negociata për përfundimin e luftës në Ukrainë

Vladimir Putin u ka thënë gazetarëve se është i hapur për negociata për përfundimin e luftës në Ukrainë, por Ukraina nuk i dëshiron ato. “Unë...

Lajmet e Fundit