22.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Eurovizion, në finale është Conchita drag queen me mjekër

86005Quhet Conchita Wurst dhe përfaqëson Austrinë në Eurovizion Song Contest me këngën ‘Rise like a phoenix’.

Drag queen me mjekër, i duartrokitur dhe shumë i pëlqyer nga publiku, është një yll i vërtetë i manifestimit në Copenhagen.

Thomas Neuwirth, kështu është emri i tij i vërtetë, ka lindur në një qytet të vogël në Austri në nëntor të vitit 1988 dhe ka vendosur të bëhet Conchita vetëm në 2011 kur mori pjesë në një reality show në televizionin kombëtar.

Më Shumë

S’ka vija të kuqe për PDK-në, thotë Haxhi Avdyli i Guxo-s

Deputeti i Guxo-së, Haxhi Avdyli, ka thënë se vijat e kuqe nuk janë të mira në politikë, kështu duke nënkuptuar se nuk ka vija...

Në manifestimin ‘Stinët Poetike’ në Prizren, prezantohet poeti Hazir Luta

Shoqata për Kulturë dhe Art 'Fidani' në Prizren ka organizuar manifestimin letrar 'Stinët Poetike', duke sjellë në vëmendje krijimtarinë e shquar të poetit nga...

Lajmet e Fundit