19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Kolona të gjata në Vërmicë

Kufiri ne vermicNë pikë-kalimet kufitare të Kosovës – Shqipëri, edhe sot po vazhdojnë të krijohen kolona të gjata të veturave.

Sipas burimeve të KosovaPress-it, kolona e gjatë deri në 2 kilometra ka filluar që nga orët e para të mëngjesit dhe po vazhdon edhe në këto momente.

Më Shumë

Në Gjonaj të Hasit përkujtohet 25 vjetori i “Shigjetës”

Në Gjonaj të Hasit po përkujtohet 25 vjetori i Operacionit “Shigjeta”, Drejtimi Operativ 2. Në këtë manifestim përkujtimor po marrin pjesë ish-udhëheqës të luftes së...

Sot përfundon periudha shtesë e regjistrimit të popullsisë

Sot përfundon regjistrimi i popullsisë edhe për komunat në Kosovë të cilat kishin kërkuar shtyrjen e afatit për një javë në mënyrë që të...

Lajmet e Fundit